Johtokunnan jäsenet / Valiokunnat

 

Johtokunnan jäsenet 2020                             Markku Kytäjä, pj

                                                                             Ville Kanerva

                                                                             Pertti Kekkonen

                                                                             Jussi Nurminen

                                                                             Mikko Huoviala

                                                                             Seppo Ollikka

                                                                             Jussi Peuramäki

                                                                             Timo Suurnäkki

                                                                             Esko Kopola

                                                                             Jaakko Mäkinen

 

 

Valmennusvaliokunta                                     Jaakko Mäkinen, pj

                                                                             Marja Kukonlehto
                                                                             Sari Kytäjä

   Johanna Rautakorpi

                                                                             Juha-Matti Mikkolainen

                                                                             Kimmo Lajunen

   Jani Leveelahti

 

                                                                    

 

Kilpailuvaliokunta                                          Seppo Ollikka, pj


                                                                             Esko Hakanen
                                                                             Tapio Helenius

                                                                             Voitto Jetsonen
                                                                             Antero Kekkonen     

                                                                             Pertti Kekkonen

                                                                             Heikki Mykrä
                                                                             Esko Kopola

                                                                             Jussi Peuramäki

   Taisto Nieminen

   Timo Suurnäkki

    Ahti Vuorinen
                                                                      

 

Naistoimikunta                                                Päivi Markoff-Takala, kokoonkutsuja

                                                                             Anna-Maija Aho
                                                                             Tarja Ahonen

                                                                             Arja Nurminen
                                                                             Helena Satamo
                                                                             Eija Sulin-Savolainen

                                                                             Maija Vuori-Kanerva

                                                                             Sinikka Mattila

 

Mäki- ja yhdistetty valiokunta                     Mikko Huoviala, pj


                                                                             Timo Kääpä
                                                                             Hannu Nyström

                                                                             Olli-Petteri Nyström
                                                                             Viljo Sadeharju vpj.
                                                                             Jaakko Sintonen